2017 נבנה על ידי ורה זליבנסקי - מערכת WIX | מייל: vera@vilates.co.il | טלפון: 0544-404-751

כף רגלה של סינדרלה (או: למה צריך לאמן את כפות הרגליים)

 

 

 

אם תשאלו את סינדרלה, האיבר הכי חשוב הוא כף הרגל. בטח תסכימו שהוא די שינה את חייה. אז אולי אנחנו לא ניתקל בצורך לדחוס את הרגל שלנו לתוך נעל זכוכית, אך חשוב מאוד שנתייחס לכפות הרגליים שלנו ברצינות.

 

האם שמתם לב לאחרונה שכל זוג נעליים נהרס לכם ממש בקלות? נוצרים שפשופים ואולי קרעים בצד אחד של הנעל - וזה תמיד אותו צד? ואולי אתם פשוט חווים כאבים בזמן הליכה, או בעיות כמו דורבן או נקע? האם אתם מרגישים בנוח לחשוף את כף הרגל שלכם או מעדיפים לסגור אותה בתוך גרב? איך לגרום לה להיראות הרבה יותר ייצוגית, ומעל לכל, להיות בריאה יותר?

בואו נכיר תחילה את כף הרגל שלנו ומיד אחר כך נעבור לחלק המעשי.

 

מוזנחת.

כף הרגל שלנו מוצאת את עצמה לעיתים קרובות מוזנחת למדי. אולי לא מבחינה חיצונית, אך באימונים רבים לא שמים מספיק דגש עליה ופונים להתמקד בבטן ובירכיים. בעוד שגם הם חשובים, לשמור על המנח הנכון של כף הרגל, על חיזוק השרירים שלה ועל מתיחתה והרפייתה הם בעצם דברים די קריטים. אך מדוע?

היא מונחת לה שם, קטנה ואלגנטית, ואף על פי כן כף הרגל נושאת על עצמה את כל משקל גופנו. אם לא נטפל בה כראוי, מה יקרה לכל הגוף שלנו? דמיינו שולחן שרגליו מעוקמות. כיצד הוא ייראה? איך יהיה שיווי המשקל שלו? האם נוכל להניח עליו בכלל כלים כלשהו ולצפות שהוא יחזיק אותם? בעיטה אחת תספיק כדי למוטט אותו לגמרי.

אז בואו נשים בצד רגע את הקוביות בבטן והזרועות החטובות, ונתמקד בקומת הקרקע: כפות הרגליים שלנו.

 

אנטומיה על קצה המזלג.

כף הרגל שלנו מורכבת מגידים ורצועות (שהרכבן קולגן - חומר גמיש אך יציב), עצמות, עצבים ושרירים. הקשתות המרכיבות אותה הן יצירת אומנות המזכירה גשר, וכל כף הרגל היא שילוב מושלם בין מבנה קשיח וחזק לבין מבנה גמיש שתפקידו בלימת זעזועים. למה זה תפקידו? כדי שבזמן הליכה לא נרגיש טלטול בכל הגוף בכל דריכה.

עם זאת, כאשר נוצרת בעיה בהליכה או כאבים, זה בדיוק מה שקורה: מנגנון בלימת הזעזועים נפגע, והכוח מן הדריכה על הרצפה מגיע מעלה אל הברכיים, הירכיים, הגב ואפילו הצוואר והראש. אתם יכולים לדמיין איזו כמות עצומה של בעיות יכולה להתפתח בכל האזורים הללו!

אז אם הגב התחתון כואב לכם: יש מצב שהבעיה בכלל התחילה מלמטה.

 

מה לא עושים?

-לא מתעלמים מכאבים בעקב, בקשת או בכל חלק אחר של כף הרגל והקרסול

-לא ממשיכים כרגיל כששמים לב שכפות הרגליים פוזלות לצדדים בצורה קיצונית, הרבה מעבר לקו הברך, או להפך: מסובבות פנימה זו כלפי זו.

-לא קופצים ישר על תרופות וזריקות כאשר יש כאב ממושך בברכיים או בגב התחתון - אולי אין פסול בלקחת תרופה לזמן קצר, אבל בטווח הארוך אם לא נתייחס לבעיה המבנית, נמצא את עצמנו חיים בין זריקה לזריקה.

 

ומה כן עושים?

או! שמחה ששאלתם.

-קודם כל, אבחון אצל כירופרקט מקצועי או איש מקצוע אחר בתחום יכול להוות את התחנה הראשונה. משם הוא יסביר מה הבעיה וכיצד להתייחס אליה.

-לעיתים, מדרסים יכולים לעזור, אך חשוב לשלב אותם עם אימון שרירי.

-תרגילים! הכנתי עבורכם סט תרגילים שתוכלו לבצע בעצמכם בבית ועם תרגול והתמדה, תוכלו להגיע לשיפור ניכר. זהו הסרטון הראשון בסדרה של מספר סרטונים על בריאות כף הרגל, שאעלה בשבועות הקרובים. פשוט לחצו כאן או על התמונה למעבר לסרטון:

 

 

  

בוודאי שזה היה על קצה המזלג בלבד, ולכן אתם מוזמנים לשאול אותי בתגובות כל שאלה שעולה על דעתכם ואשמח לענות.

 

באהבה,

ורה.

 

אהבתם? שתפו!
Please reload

פוסטים פופולארים

״זה לא פילאטיס!״

18.10.2018

1/6
Please reload

פוסטים חדשים