2017 נבנה על ידי ורה זליבנסקי - מערכת WIX | מייל: vera@vilates.co.il | טלפון: 0544-404-751

כיצד לבחור מקום להתאמן בפילאטיס

 

 

לפני שנבחר את המקום המתאים ביותר עבורנו, חשוב להבין אילו אימוני פילאטיס קיימים.

אפשר לחלק את אימוני הפילאטיס, בגדול (ממש בגדול) לשתי קבוצות: פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים:

 

פילאטיס מזרן

את שיעורי המזרן נבצע, כאמור, על מזרנים בבית, בסטודיו, בקאנטרי, בחוץ ופשוט בכל מקום בו אפשר לפרוש מזרן (נראה לי שמיציתי את המילה מזרן בשלב זה). לגיוון התרגילים נשתמש באביזרים כמו גומיה, כדור קטן (אוברבול), כדור גדול (פיטבול), חישוק וישנם גם שישלבו משקוליות או כדורי משקל. הכל לגיטימי כל עוד נצמדים לעקרונות השיטה.

 

החסרונות: העבודה עם משקל הגוף שלנו ללא מכשירי עזר יכולה להקשות על חדשים או על מקרי שיקום. כמו כן, קבוצות פילאטיס מזרן הן לעיתים מרובות מתאמנים ואז הסיכוי לקבל תשומת לב אישית הוא אפסי. כמעט בלתי אפשרי להתמקד בעקרונות כמו דיוק התנועה ושליטה ללא יחס אישי כזה.

היתרונות: בשביל להתאמן צריך רק… מזרן! ואולי כמה אביזרים. לא צריך מכשירים כבדים ויקרים. אגב, אימוני פילאטיס מזרן ככלל זולים משמעותית מאימוני פילאטיס על מכשירים. ואם הקבוצה יחסית קטנה, הרווחתם אימון משמעותי שמתאים לכם אישית.

 

פילאטיס מכשירים

השיעור מתבצע בסטודיו ובו מכשירי אימון שונים (כפי שתוכלו לראות בתמונה). כל מתאמן עובד על מכשיר. המטרה היא ליצור התנגדות ועומס גבוה יותר, אך מצד שני להקל ולתמוך בתרגילים שקשה יותר לבצעם על המזרן. למשל, מתאמן שאינו מסוגל להחזיק רגל באוויר בזמן שכיבה, יקבל רצועה מיוחדת המחוברת לקיר אשר תחזיק את רגלו ותעזור לו להניעה.

 

החסרונות: מכיוון ששיעורי מכשירים מתבצעים בקבוצות קטנות, המחיר לרוב יהיה מעט יקר. בנוסף, ניתן להתאמן רק בסטודיו עצמו (אלא אם יש לכם מקום וכסף להכניס מיטת פילאטיס לסלון).

היתרונות: העבודה עם המכשירים מאתגרת, בטוחה ומעניינת, ורבים אוהבים אותה בזכות הגיוון בתרגילים והתחושה שהתאמן יכול לעשות הרבה מעבר ליכולותיו כביכול. בגלל הקבוצה הקטנה, המדריך ממש עובר בין כל המתאמנים פעמים רבות, ויודע בדיוק מה הבעיה או המצב של כל אחד. הוא מתאים את התרגילים למטרות המתאמן.

 

 

בשורה התחתונה, מה כדאי לבדוק כשבוחרים מקום להתאמן בו?

  1. מהי הכשרתו של המאמן והאם הוא מבין בבעיות שיקומיות, אם יש לכם כאלה

  2. המלצות על הסטודיו ממתאמנים אחרים בו

  3. כדאי להשוות מעט את המחירים באזור, כדי לבדוק האם המחיר סביר בסך הכל

  4. אפשרויות המנוי ומדיניות הביטולים

  5. האם הסטודיו עובד בשיטת הפילאטיס הקלאסית (כפי שפורטה במאמר זה). כמובן, אין כל פסול באימון בשיטה המשלבת גם עולמות ספורט אחרים, אך חשוב שהבסיס יהיה אותם עקרונות פילאטיס מקוריים. אחרת, למה לשלם כסף על פילאטיס? צאו לרוץ!

לסיכום

מילה ממני, כמדריכה: חשוב תמיד לבדוק כיצד אתם באופן אישי מרגישים לגבי שיטת אימון כזו או אחרת. אני יכולה להלל ולשבח את השיטה מכאן ועד הסטודיו של ג'וזף פילאטיס בניו יורק, אך אם ניסיתם מספר מקומות ולא התחברתם - לכו על ספורט שבו תוכלו להתמיד. מצד שני, לפעמים כדאי לתת לשיטה מסוימת זמן כדי להתרגל אליה ולראות כיצד היא משפיעה על הגוף. ההתמכרות לספורט מגיעה לעיתים קרובות לאחר תקופה של הסתגלות, בה הגוף עושה פרצופים ומנסה לשכנע אתכם להישאר בבית ולרבוץ מול המסך.

בנוסף, אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה שעולה על דעתכם בתגובות, ואענה מהר כמיטב יכולתי.

 

באהבה,

ורה.

 

אהבתם? שתפו!
Please reload

פוסטים פופולארים

״זה לא פילאטיס!״

18.10.2018

1/6
Please reload

פוסטים חדשים